https://karanganbungacilacap.com/https://17slotgacor.com/https://masakannusantara2024.blogspot.com/https://chord2024.com/https://www.kompasko.com/
Komplex esélyteremtés Szerepen

Komplex esélyteremtés Szerepen

Pályázat azonosítója: EFOP-1.6.2-16-2017-00121
Kedvezményezett: Szerep Községi Önkormányat és Országos KID Egyesület (konzorcium)
Szerződött támogatás összege: 192.822.282 Ft
Támogatás mértéke: 100%
Tervezett befejezési dátum: 2021.11.29

 

 

Szerep Község a komplex programmal fejlesztendő Püspökladányi Járáshoz tartozó település, melynek területén 2 szegregátum található. A projekt keretében mindkettő bevonásra kerülő akcióterület. A településen társadalmi felzárkózást segítő program még nem valósult meg, de a KSH adataiból egyértelműen kitűnik, hogy a településen a szegregátumokban élők aránya folyamatos növekedést mutat, így azok komplex kezelése indokolt.

A projekt megvalósítása során 100 fő célcsoporttag egyéni és családi fejlesztése valósul meg, 4 fő szociális munkás bevonásával. 75 fő részére szeretnénk elérhetővé tenni korszerű és használható szaktudás (betanított munkás) megszerzését, mindemellett a közismereti, a digitális felzárkóztatásra, és a hátránykompenzációra is szervezünk tréningeket. A programelemek célkitűzése, hogy javuljon a szegregátumokban élők egészségi állapota, amely a problémák korai felismerése és kezelése mellett az egészségmegtartás céljait is szolgálják – 40 fő részére egészségügyi szűrést tervezünk, továbbá egészségheteket, prevenciós célú életmódnapokat tervezünk megvalósítani.

A Szerep Községi Önkormányzat, mint konzorciumvezető, valamint az Országos KID Egyesület konzorciumi tagságával megvalósuló projektünk legfontosabb célja, a szegregált lakókörnyezetben, mélyszegénységben élő hátrányos helyzetű emberek társadalmi felzárkózásának és integrációjának segítése, a településen található valamennyi, azaz mindkét szegregátumban élők életkörülményeinek, valamint a képzettségi szintjüknek és ezzel párhuzamosan a munkavállalási potenciáljuknak a javítása. Ezen célokat szolgálja az 2 db kialakítandó szolgáltató pont, és a Szolgáltatóház. (EFOP-2.4.1) A képzések során olyan szakmák kiválasztására fókuszálunk, amelyek várhatóan a nyílt munkaerőpiacon is lehetőséget kínálnak az elhelyezkedésre.

Kiemelt szempontunk a célcsoport minél nagyobb arányú bevonása a megvalósításba, a gyerekek esetében kiemelt cél, hogy nem formális és informális keretek között valósuljanak meg azok a fejlesztések, amelyek az iskolai sikerességet, a továbbtanulást erősítik. Alapvető cél, hogy a továbbtanulási mutatók javuljanak. E tevékenységek megvalósítása során a családi részvételre is koncentrálva elérendő célként fogalmazódik meg, hogy a szülő-gyerek kapcsolat erősödjön (baba-mama klubok, Szülők klubja). Prioritásunk jelen program keretei között, hogy a majdani EFOP 2.4.1. projektben beavatkozással érintett célcsoportot felkészítse az integrált környezetbe történő mobilizációra, valamint az integrált területen élők befogadási hajlandósága erősödjön (Bizalomerősítő hetek). A településen jelenleg hiányzó szolgáltatások biztosítása érdekében Adósságkezelési tanácsadók, Mediációs szakértő, Közösségfejlesztési tanácsadó, Pályaorientációs és foglalkoztatási tanácsadó, Életmód tanácsadók, Képzésszervező tanácsadó, START- asszisztensek megbízását tervezzük.

A széleskörű igényfelmérésekből kitűnik, hogy a közösségi kohézió a településen az elmúlt 20 évben folyamatosan csökkent. Célunk e folyamat lassítása és megállítása, valamint a fenti szakemberek bevonásával a szegregáció felszámolása megvalósuljon. A projekt átfogó célja a szegregátumok helyzetének javítása mellett, hogy megteremtse a településen található szolgáltatók közötti együttműködést, új szolgáltatásokat honosítson meg, kialakítva azokat a mechanizmusokat, amelyek a későbbiekben a hátrányos helyzetű célcsoport megsegítését biztosítani tudják.

 

 

Széchenyi 2020 pályázatok

Magyar Falu Program

Közadatkereső

Elektronikus ügyintézés